• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
 • +389 (02) 3231 055
 • info@tropical.mk

Неа Флогита

 

                                                                                                              Н Е А    Ф Л О Г И Т А

                                                                    ВИЛА АНА

 

Флогита е популарен туристички центар, особено во текот на летото, познат по своите песочни плажи, околу еден километар долги со поплочено шеталиште кое е популарно во вечерните часови. Морето е особено топло. Морското дно е плитко, кое резултира со популарноста на морските спортови. По должината на плажата постојат многу таверни, продавници, слаткарници, кафулиња и ноќни

клубови.

Вила Ана  се наоѓа на 20 метри оддалеченост од плажа во Неа Флогита. Располага со трокреветни студија опремени со кујна, бања, балкон, ТВ и клима (вклучена во цената).

15 % попуст за уплата до 01/02/2019

10 % попуст за уплата до 01/04/2019

Ана студио/

апартман

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМ.

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

1/3

45

промо

55

промо

95

125

150

260

290

310

360

360

360

360

360

310

155

125

95

75

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд). Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).

Услови за патување

 • За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра

 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра

 • Доплата за клима 5евра од ден

 • При сместување во студијата 1/2 и 1/3 потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%), а во 1/3+1/3 минимум 4 лица (4 x 100%)

 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур  Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

Термини на тргнување

 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)

 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)

 • Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)

 • Штип во 05:00 часот (нова Пошта)

 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)

 • Трнување од Неа Врасна во 15:00 часот