• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
 • +389 (02) 3231 055
 • info@tropical.mk

КАЛИТЕА - МЕМФИС

К А Л И Т Е А – Х А Л К И Д И К И

Вила  М Е М Ф И С

 

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш, балкон.

ГПС КООРДИНАТИ: 40.074908, 23.447062

15 % попуст за уплата до 01/02/2019

10 % попуст за уплата до 01/04/2019

Мемфис студио

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

Ноќи

7*

7*

7*

7*

7*

7*

7

7

7

   7 

7

7

7

7

7*

7*

7*

7*

7

1/4

45

промо

55

промо

95

120

150

170

330

350

370

390

390

390

390

350

155

125

90

70

50

 

 

 

 

 

 

 

 

Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).Термините одбележани со * се однесуваат за пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, а без * се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи (превозот не е вклучен).


УСЛОВИ 

 • За деца од 02-12 години со две возрасни лица – бесплатно сместување, превоз 25 Евра

 • За трето лице над 12 години  бесплатно сместување, превоз 35 Евра

 • При сместување во 1/4  студијата  потребен е минимум од 2 лица (2 x 100%)

 • Сместувањето во студијата е во 14:00 часот по локално време, а напуштање на студијата во 10:00 часот по локално време

 • Цена само за автобуски повратен билет 35 еур, а за деца од 02-12 години 25 еур

 • Задолжително патничко осигурување: 200 денари (групно), 210 денари (индивидуално) за лица над 65 години + 100%

 • За уплата на два последователни аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман на редовните цени

 • Туристичка такса 0,50 еур од ден се наплаќа во агенцијата

 • ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ (попуст за рана резервација со попуст за две последователни смени)!!!

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ:

 • Куманово во 04:15 часот (Макпетрол, автопат)

 • Скопје во 05:00 часот (паркинг спроти Хотел ВИП)

 • Кочани во 04:30 часот (паркинг пред Судот)

 • Штип во 05:00 часот (нова Пошта)

 • Велес во 05:45 часот (бензинска пумпа – Мотел Македонија)

 • Трнување од Калитеа во 14:15 часот