• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Лефкада - Агиос Никитас

ЛЕФКАДА

Агиос Никитас – Вила Спирос

Вила Спирос се наоѓа на 300метри од плажа, на почетокот на Аг.Никитас во нејзина близина се наоѓа продавница на 100м,rent a car и rent a bike на 100м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни, продавници за храна, гиро, слаткара, продавници за сувенири.

Вилата располага со двокреветни студија со дупли кревет и трокреветни студија со еден дупли кревет и еден единечен, сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и туш, терасата е надворешна, заедничка за сите соби оделена со паравани и се излегува на неа од влезната врата на студиото. Терасите се со страничен поглед на море

Капацитетот на собите: во двокреветна соба максимум 2 лица, во трокреветна соба максимум 3 лица.

 

GPS координати: 38°47’20.6″N 20°36’49.7″E

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 MКД

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

Првите три и последните два термини се ПРОМО ЦЕНИ

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

1/2 студио

1/3 студио

КОМЕНТАР

22.05-29.05.2018

7

59

69

ПРОМО

29.05-05.06.2018

7

69

79

ПРОМО

05.06-12.06.2018

7

79

109

ПРОМО

12.06-19.06.2018

7

149

159

 

19.06-26.06.2018

7

199

209

 

26.06-03.07.2018

7

259

269

 

03.07-10.07.2018

7

299

309

 

10.07-17.07.2018

7

349

369

 

17.07-24.07.2018

7

379

399

 

24.07-31.07.2018

7

379

399

 

31.07-07.08.2018

7

379

399

 

07.08-14.08.2018

7

379

399

 

14.08-21.08.2018

7

349

369

 

21.08-28.08.2018

7

319

339

 

28.08-04.09.2018

7

269

289

 

04.09-11.09.2018

7

189

199

 

11.09-18.09.2018

7

99

109

ПРОМО

18.09-25.09.2018

7

69

79

ПРОМО

 

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

- Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

- Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес - 50€ по лице

- Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

- Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

- Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

- Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

- Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

- Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

- Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

Возрасно лице над 63год – попуст 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на
ТА ТРОПИКАЛ и СКТМ

 

Време на поаѓање за Лефкада:

 

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.