• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

ALKYONIS HOTEL 2* - Kallikratia

Положба : се наоѓа во Неа Каликратиа,100м од плажа, 35 км од Солун 
Сместување: 34 соби. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ, сеф, мини бар, телефон, интернет
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: ресторан, бар, кафе бар, бар на плажа, паркинг...
Плажа: песочна плажа 
Спорт и забава: отворен базен со дел за деца, пинг понг, спортски активности, водени спортови, СПА центар со внатрешен базен, сауна, џакузи, турска бања, солариум...(истиот СПА центар со Хотел Myconos Paradise.

Basic Rates Cap Brd Rt   02/01/2018-04/04/2018
10/04/2018-30/04/2018
01/11/2018-28/12/2018
01/05/2018-31/05/2018
01/10/2018-31/10/2018
01/06/2018-14/06/2018
18/09/2018-30/09/2018
15/06/2018-30/06/2018
01/09/2018-17/09/2018
01/07/2018-31/08/2018
                     
Single room 1 - 2 BB PP     32,40   37,00   43,90   56,60   64,70
Double room 2 - 3 BB PP     20,30   23,10   27,10   34,70   38,20
Double room with sea view 2 - 2 BB PP     22,60   25,40   29,40   37,00   40,40
Triple room 3 - 3 BB PP     18,50   20,30   24,30   30,60   34,70
                             
Additional Pax Rates
Single room BB 1st CHILD A 9,30 9,30 9,30 9,30 9,30
Single room BB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Double room BB 1st CHILD A 11,60 11,60 11,60 11,60 11,60
Double room BB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
                             
Additional Board Rates Rt   Price   Price   Price   Price   Price  
Single room HB ADULT PPD   14,20   14,20   14,20   14,20   14,20  
Single room HB 1st CHILD A PPD   10,90   10,90   10,90   10,90   10,90  
Single room HB 1st INFANT PPD   0,00   0,00   0,00   0,00   0,00  
Single room AI ADULT PPD   38,20   38,20   38,20   38,20   38,20  
Single room AI 1st CHILD A PPD   28,30   28,30   28,30   28,30   28,30  
Single room AI 1st INFANT PPD   0,00   0,00   0,00   0,00   0,00  
Double room HB ADULT PPD   14,20   14,20   14,20   14,20   14,20  
Double room HB 1st CHILD A PPD   10,90   10,90   10,90   10,90   10,90  
Double room HB 1st INFANT PPD   0,00   0,00   0,00   0,00   0,00  
Double room AI ADULT PPD   38,20   38,20   38,20   38,20   38,20  
Double room AI 1st CHILD A PPD   28,30   28,30   28,30   28,30   28,30  
Double room AI 1st INFANT PPD   0,00   0,00   0,00   0,00   0,00  
Double room with sea view HB ADULT PPD   14,20   14,20   14,20   14,20   14,20  
Double room with sea view AI ADULT PPD   38,20   38,20   38,20   38,20   38,20  
Triple room HB ADULT PPD   14,20   14,20   14,20   14,20   14,20  
Triple room AI ADULT PPD   38,20   38,20   38,20   38,20   38,20  

 

Age Caps: Infant 0-1.99 years of age / Child A 2-11.99 years of age

 

Early Booking 10% discount for reservations made until 28/2/18 for stays between 1/6-30/9/18 only on the basic board.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција) 
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.