• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* - Neos Marmaras

Положба : комплекс од 2 хотели, 6км од Неас Мармарас, 100 км од Солун,  Лагомандра хотел на 300м од плажа
Сместување: 160 соби и 50 свити и јуниор свити (во двата хотели). Собите се опремени со бања, балкон или веранда, клима уред, сателитска тв, телефон, фен, минибар и радио.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: 2 ресторани, таверна, барови, 2 снек бара, 2 бара покрај базенот, тв сала, мини маркети, сеф на рецепција, детско игралиште
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: отворени базени, два базени за деца, спортски активности,  кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови..

Basic Rates Cap Brd Rt   26/04/2019-20/05/2019
01/10/2019-26/10/2019
21/05/2019-10/06/2019
21/09/2019-30/09/2019
11/06/2019-25/06/2019
08/09/2019-20/09/2019
26/06/2019-07/09/2019
        Sales       Sales       Sales       Sales
Deluxe double room 2 - 3 HB PP         42,00       59,00       81,60       105,40
Junior suite 2 - 4 HB PP         46,40       63,40       96,40       112,30
Maisonette 2 - 5 HB PP         52,10       73,70       110,00       132,70
Deluxe double room with side sea view 2 - 3 HB PP         45,30       62,30       85,00       108,80
Suite 2 - 4 HB PP         56,70       81,60       119,00       164,40
Deluxe double room HB 3rd ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Deluxe double room HB 1st CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Deluxe double room HB 1st CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Deluxe double room HB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Junior suite HB 3rd ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Junior suite HB 1st CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Junior suite HB 2nd CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Junior suite HB 1st CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Junior suite HB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Junior suite HB 2nd INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 3rd ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Maisonette HB 4th ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Maisonette HB 1st CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 2nd CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 3rd CHILD A 22,70 22,70 22,70 22,70
Maisonette HB 1st CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 2nd CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 3rd CHILD B 22,70 22,70 22,70 22,70
Maisonette HB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Maisonette HB 2nd INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Deluxe double room with side sea view HB 3rd ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Deluxe double room with side sea view HB 1st CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Deluxe double room with side sea view HB 1st CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Deluxe double room with side sea view HB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 3rd ADULT 28,30 28,30 28,30 28,30
Suite HB 1st CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 2nd CHILD A -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 1st CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 2nd CHILD B -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 1st INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Suite HB 2nd INFANT -100,00 % -100,00 % -100,00 % -100,00 %
Age Caps: Infant 0-1.99 years of age / Child A 2-8.99 years of age / Child B 9-13.99 years of age
             
 
Early Booking 15% discount for reservations made between 1/7/18-31/1/19 for ARRIVALS between 1/5-5/7/19.
Early Booking 10% discount for reservations made between 1/2-28/2/19 for ARRIVALS between 1/5-5/7/19.
Early Booking 5% discount for reservations for reservations made between 1/3-15/3/19 for ARRIVALS between 1/5-5/7/19.
Cancellation Policy 3 nights charge for cancellations made 14-7 days before arrival for all periods.
Cancellation Policy For cancellations made 6 days or less before arrival or in case of No-Show and Early Departure, the total reservation cost will be applied for all periods.
Early Booking 15% discount for reservations made between 1/7/18-31/1/19 for ARRIVALS between 1/9-23/10/19.
Early Booking 10% discount for reservations made between 1/2-28/2/19 for ARRIVALS between 1/9-23/10/19.
Early Booking 5% discount for reservations for reservations made between 1/3-15/3/19 for ARRIVALS between 1/9-23/10/19.
             
Comments
- Meals are buffet style. - A/C is FREE of charge. - WiFi is FREE of charge. - Safe box is available in the room FREE of charge.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање
- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање
 

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.