• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Strazhite 4*

HOTEL STRAZHITE 4*

 

Хотел Стражите 4* се наоѓа на 200м од гондолата и 1км до центарот на Банско. Составен од 3 спрата со 79 соби.

Хотелот располага со: СПА, базен, фитнес, сауна, амам, ресторан, лоби, конференциска сала, wi-fi, продавница, сеф на рецепција, бар, лоби бар, пикадо, пинг понг, билјард, куглана, паркинг, ски гардероба, менувачница.

Собите располагаат со: балкон, тоалет, клима, мини бар, телевизор, телефон, фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2018

 

Ценовник објавен на 09.10.2018

STRAZHITE 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
14.12.2018
B
15.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
04.01.2019
D
05.01.2019
11.01.2019
B
12.01.2019
25.01.2019
E
26.01.2019
15.02.2019
B
16.02.2019
01.03.2019
A
02.03.2019
01.04.2019
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 90.2 96.8 129.8 125.4 96.8 116.6 96.8 90.2
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 126.28 135.52 181.72 175.56 135.52 163.24 135.52 126.28
1 Возрасно лице 61.6 64.9 81.4 79.2 64.9 74.8 64.9 61.6
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 61.6 64.9 81.4 79.2 64.9 74.8 64.9 61.6
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 67.65 72.6 97.35 94.05 72.6 87.45 72.6 67.65
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 90.2 96.8 129.8 125.4 96.8 116.6 96.8 90.2
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
MEISONETTE МЕЗОНЕТ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 ADL +1 CHD (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
2 ADL +2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 112.2 118.8 151.8 147.4 118.8 138.6 118.8 112.2
APART 3 PAX АПАРТМАН ЗА 3 ЛИЦА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
MAISONETTE 3 PAX МЕЗОНЕТ ЗА 3 ЛИЦА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
3 Возрасни лица 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 155.1 165 214.5 207.9 165 194.7 165 155.1
RELEASE DAYS 7//7 7//7 28//28 - 01.12.2018 7//7 7//7 7//7 7//7 7//7

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Во цените е вклучено: употреба на Спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, интернет низ целиот хотел и собите, и трансфер до гондолата.

Бебешко креветче-бесплатно и на барање.

 

Политика на отказ на резервација:

Отказ на резервација без пенали во сезона А, Б и Д – до 8 дена, доцен отказ 1 ноќевање пенали

сезона Ц – до 01.12.2018 – доцен отка 100% пенали

 

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна Божиќна вечера – 30еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна ресортска такса од 5еур по лице за цел престој

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси