• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Perun and Platinum Casino 4*

HOTEL PERUN & PLATINUM CASINO 4*

 

Perun & Platinum Casino 4* се наоѓа на 500м од гондолата и 900м од историскиот центар на банско.
Хотелот располага со казино, спа центар, бар, ресторан и пијано бар. Сите соби се опремени со кабловска, тоалет, мини бар.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

-10%ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 06.12.2018, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 30.11.-06.12.2018, СО ЦЕЛОСНА  УПЛАТА ДО 06.12.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 06.12.2018, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 10.12-03.01.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 06.12.2018

 

PLATINUM HOTEL & CASINO BANSKO / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
30.11.2018
21.12.2018
B
22.12.2018
28.12.2018
C
29.12.2018
01.01.2019
B
02.01.2019
05.01.2019
A
06.01.2019
19.01.2019
D
20.01.2019
02.02.2019
A
03.02.2019
30.03.2019
 
ECONOMY WITHOUT BALCONY ДВОКРЕВЕТНА ЕКОНОМИ СОБА БЕЗ БАЛКОН
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
3 Возрасни лица 110.88 147.84 215.6 147.84 110.88 123.2 110.88
1 Возрасно лице 57.2 81.4 127.6 81.4 57.2 66 57.2
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 57.2 81.4 127.6 81.4 57.2 66 57.2
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 69.3 92.4 134.75 92.4 69.3 77 69.3
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 69.3 92.4 134.75 92.4 69.3 77 69.3
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 79.2 105.6 154 105.6 79.2 88 79.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 99 132 192.5 132 99 110 99
STANDARD WITHOUT BALCONY СТАНДАРДНА СОБА БЕЗ БАЛКОН
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
3 Возрасни лица 113.96 154 227.92 154 113.96 129.36 113.96
1 Возрасно лице 59.4 85.8 134.2 85.8 59.4 70.4 59.4
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 59.4 85.8 134.2 85.8 59.4 70.4 59.4
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 71.22 96.25 142.45 96.25 71.22 80.85 71.22
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 71.22 96.25 142.45 96.25 71.22 80.85 71.22
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 81.4 110 162.8 110 81.4 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 101.75 137.5 203.5 137.5 101.75 115.5 101.75
STANDARD WITH BALCONY СТАНДАРДНА СОБА СО БАЛКОН
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
3 Возрасни лица 117.04 160.16 234.08 160.16 117.04 132.44 117.04
1 Возрасно лице 61.6 88 137.5 88 61.6 72.6 61.6
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 61.6 88 137.5 88 61.6 72.6 61.6
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 73.15 100.1 146.3 100.1 73.15 82.775 73.15
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 73.15 100.1 146.3 100.1 73.15 82.775 73.15
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 83.6 114.4 167.2 114.4 83.6 94.6 83.6
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 104.5 143 209 143 104.5 118.25 104.5
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
3 Возрасни лица 141.68 190.96 283.36 190.96 141.68 160.16 141.68
2 возр +1 дете (0-11,99) 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 101.2 136.4 202.4 136.4 101.2 114.4 101.2
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 126.5 170.5 253 170.5 126.5 143 126.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 141.68 190.96 283.36 190.96 141.68 160.16 141.68
RELEASE DAYS 7//5 10//7 28//28 - 01.12.2018 10//7 7//5 7//5 7//5

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

 

Во цената е вклучено: употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, трансфер до гондолата по распоред, фитнес, интернет, надворешен паркинг.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање

Ланч пакетот се состои од вода, сендвич, овошје или слатки.

 

ДОПЛАТИ:

-ланч пакет – 9еурвозрасен,  5еур дете од 2-11,99год

-Новогодишна вечера – задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50% пенали за новогодишниот период, 1 ноќевање пенали за сите останати сезони

Не појавување во хотел: 50% пенали за новогодишниот период, 2 ноќевања пенали за сите останати сезони.