• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Bansko Spa and Holidays 4*

BANSKO SPA & HOLIDAYS 4*

 

Хотелот Bansko Spa & Holidays 4* е еден од најубавите хотели во Банско. Овој хотел располага со модерен СПА центар опремен во традиционално ориентален стил. СПА центарот содржи: базен, џакузи, сауна, инфрацрвена сауна, парна бања и нуди голем број масажи и услуги за релаксација и разубавување. Хотелот има и бесплатен организиран превоз до гондолата.

 

Bansko Spa & Holidays 4* има 98 соби од кои 80 се стандардни, 9 се соби на масандри, 3 фамилјарни соби и 6 апартмани.

Собите се опремени со: два одделни или еден брачен креве, индивидуален клима уред, ТВ, мини-бар, електричен бокал, телефон, Wi-Fi/интернет(бесплатно), тоалет, фен за коса, бањарки, балкон, килим, чистење – секој ден, промена на постела – 2 пати неделно, крпи – секој ден.

Апартмани – дневна соба и спална со брачен кревет

За деца: креветче бесплатно, детско столче бесплатно, детско игралиште

Скиjaње: превоз до лифт- бесплатно, просторија за ски опремата (бесплатно)

Спорт и рекреација:Бесплатно: затворен базен, фитнес сала, шах, сауна, парна бања, турска бања.Со доплата: пинг-понг, масажа

Во склоп на хотелот: сеф (со доплата), room service, лобби-бар, ресторан- a la carte ресторан, меана (ресторан со национален стил), SPA-центар, салон за убавина, сала за конференција, перална (со доплата), паркови – бизнис центар, паркинг со доплата, забрането за домашни миленици

 

Локација:1 км од центарот на градот и од лифтот.

Дополнителни информации: Хотелот е реновиран во 2010 година

Хотел: 4 спрата, 2 лифтови, 87 соби (до 2+1 / 3 лица, 25 м2), 5 семејни соби (макс. 2+2 лица, 30 м2), 6 апартмани со 1 спална соба (max 2+2 лица, 40 м2).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ИЛИ СЕ ВКЛУЧЕНО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Ценовник објавен на 09.08.2018

 

BANSKO SPA & HOLIDAYS / 4* / BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
22.12.2018
B
23.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
02.01.2019
D
03.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
31.03.2019
ALL INCLUSIVE / EUR A
01.12.2018
22.12.2018
B
23.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
02.01.2019
D
03.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
31.03.2019
MANSARD ROOM ДВОКРЕВЕТНА МАНСАРД MANSARD ROOM ДВОКРЕВЕТНА МАНСАРД
  ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН   ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО
2 Возрасни лица 46.2 68.2 108.9 64.9 46.2 2 Возрасни лица 57.2 80.3 NA 75.9 57.2
1 возр +1 дете (0-13,99) 46.2 68.2 108.9 64.9 46.2 1 возр +1 дете (0-13,99) 57.2 80.3 NA 75.9 57.2
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
  ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН   ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО
2 Возрасни лица 47.3 69.3 110 66 47.3 2 Возрасни лица 58.3 81.4 NA 77 58.3
3 Возрасни лица 63.8 93.5 148.5 89.1 63.8 3 Возрасни лица 78.7 109.8 NA 103.9 78.7
1 Возрасно лице 35.2 51.7 82.5 49.5 35.2 1 Возрасно лице 44 61 NA 57.7 44
1 Возр +1 дете (0-6,99) 35.2 51.7 82.5 49.5 35.2 1 Возр +1 дете (0-6,99) 44 61 NA 57.7 44
1 Возр +1 дете (7-13,99) 40.2 58.9 93.5 56.1 40.2 1 Возр +1 дете (7-13,99) 49.5 69.1 NA 65.4 49.5
1 Возр +2 деца (0-6,99) (0-6,99) 35.2 51.7 82.5 49.5 35.2 1 Возр +2 деца (0-6,99) (0-6,99) 44 61 NA 57.7 44
1 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 40.2 58.9 93.5 56.1 40.2 1 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 49.5 69.1 NA 65.4 49.5
1 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 52 76.2 121 72.6 52 1 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 64.13 89.5 NA 84.7 64.13
2 Возр +1 дете (0-6,99) 47.3 69.3 110 66 47.3 2 Возр +1 дете (0-6,99) 58.3 81.4 NA 77 58.3
2 Возр +1 дете (7-13,99) 59.1 86.6 137.5 82.5 59.1 2 Возр +1 дете (7-13,99) 72.8 101.7 NA 96.25 72.8
2 Возр +2 деца (0-6,99) (0-6,99) 59.1 86.6 137.5 82.5 59.1 2 Возр +2 деца (0-6,99) (0-6,99) 72.8 101.7 NA 96.25 72.8
2 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 59.1 86.6 137.5 82.5 59.1 2 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 72.8 101.7 NA 96.25 72.8
2 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 70.9 103.9 165 99 70.9 2 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 87.4 122.1 NA 115.5 87.45
FAMILY ROOM ФАМИЛИЈАРНА СОБА FAMILY ROOM ФАМИЛИЈАРНА СОБА
  ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН   ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО
2 Возрасни лица 58.3 80.3 121 77 58.3 2 Возрасни лица 69.3 92.4 NA 88 69.3
2 Возр +3 деца (0-6,99) (0-6,99) (0-6,99) 72.8 100.3 151.2 96.2 72.8 2 Возр +3 деца (0-6,99) (0-6,99) (0-6,99) 86.625 115.5 NA 110 86
2 Возр +3 деца (0-6,99) (0-6,99) (7-13,99) 87.4 120.4 181.5 115.5 87.45 2 Возр +3 деца (0-6,99) (0-6,99) (7-13,99) 103.95 138.6 NA 132 103.9
2 Возр +3 деца (0-6,99) (7-13,99) (7-13,99) 87.4 120.4 181.5 115.5 87.45 2 Возр +3 деца (0-6,99) (7-13,99) (7-13,99) 103.95 138.6 NA 132 103.9
2 Возр +3 деца (7-13,99) (7-13,99) (7-13,99) 102 140.5 211.7 134.7 102 2 Возр +3 деца (7-13,99) (7-13,99) (7-13,99) 121.275 161.7 NA 154 121.2
APPARTMENT АПАРТМАН APPARTMENT АПАРТМАН
  ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН   ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА СЕ ВКЛУЧЕНО
2 Возрасни лица 72.6 95.7 139.15 91.3 72.6 2 Возрасни лица 85.8 115.5 NA 108.9 85.8
3 Возрасни лица 98 129.1 187.8 123.2 98 3 Возрасни лица 115.8 155.9 NA 147 115.8
4 Возрасни лица 123.4 162.6 236.5 155.2 123.4 4 Возрасни лица 145.8 196.35 NA 185.1 145.8
2 Возр +1 дете (0-6,99) 72.6 95.7 139.1 91.3 72.6 2 Возр +1 дете (0-6,99) 85.8 115.5 NA 108.9 85.8
2 Возр +1 дете (7-13,99) 90.7 119.6 173.9 114.1 90.7 2 Возр +1 дете (7-13,99) 107.2 144.3 NA 136.1 107.2
2 Возр+2 деца (0-6,99) (0-6,99) 90.7 119.6 173.9 114.1 90.7 2 Возр+2 деца (0-6,99) (0-6,99) 107.2 144.3 NA 136.1 107.2
2 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 90.7 119.6 173.9 114.1 90.7 2 Возр +2 деца (0-6,99) (7-13,99) 107.2 144.3 NA 136.1 107.2
2 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 108.9 143.5 208.7 136.9 108.9 2 Возр +2 деца (7-13,99) (7-13,99) 128.7 173.25 NA 163.3 128.7
3 Возр +1 деца (0-6,99) 98.01 129.1 187.8 123.2 98 3 Возр +1 деца (0-6,99) 115.8 155.9 NA 147 115.8
3 Возр +1 дете (7-13,99) 116.1 153.1 222.6 146 116.1 3 Возр +1 дете (7-13,99) 137.2 184.8 NA 174.2 137.2
RELEASE DAYS 10//7 17//14 28//21 14//10 10//7 RELEASE DAYS 10//7 17//14 28//21 14//10 10//7

 

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

 

Цената вклучува: (појадок и вечера) или (појадок, ручек и вечера и пијалоци од локално потекло, и закуска) зависи од тоа што е резервирано, бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, шатл трансфер до гондолата по распоред на возење истакнат на рецепција.

Бебешко креветче – бесплатно

Концептот на Сѐ вклучено не е овозможен во текот на сезона C (28.12-02.01.2019)

Опис на услугите од пакетот in the All incluisve:

-Појадок 07:30 – 10:00h.

-Ручек на шведска маса или поставен во порции: 12:30 – 14:00h (вклучени во цената се вода, локални безалкохолни пијалоци, локални точени пива и вина, и некои други локални алкохолни пијалоци.)

-Ручекот може да биде послужен и во форма на пакет за оние кои планираат да го поминат денот во скијање.

-Попладнвна ужинка 15:00 – 17:30h -сендвичи, слатки, палачинки, овошје, вода, точени безакохолни пијалоци , топли напитоци.

-Вечера на шведска маса или порција мени 19:00 – 21:00h (вклучени во цената се следниве пијалоци вода, локални безалкохолни пијалоци, локални точени пива и вина, и други алкохолни пијалоци од домашно потекло)

-Услугите од концептот all inclusive се служат во Главниот ресторан и во Меаната.

-Ручекот и Вечерата би биле послужени во порција мени доколку во Хотелот има помалку од 30 гости.

Минимум престој: 3 ноќевања во период од 23.12-27.12.2018, и 3 ноќевања од 28.12-03.01.2019

Доцен отказ: 1 Пенали во Сезона A; 2 ноќевања пенали во сезона B, C, D

No-Show: 50% пенали од целиот аранжман.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси