• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Astera 4*

HOTEL ASTERA 4*

Хотел Астера се состои од две згради. Просторни и удобни соби, ресторан, бар, куглана, билјард, интернет, СПА (затворен базен, сауна, хамам, масажа), затворен воден парк.

Локација

На 1км од центарот на Банско, и на 200 метра од Гондола лифт.

Услуга:

Полн пансион – појадок, ручек и вечера (FULL BOARD), Полупансион – појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на соби

Вкупно: 126 соби: Double ( ~ 20-25 m ), Apartment 1 bedroom ( ~ 35-50 m ) , Apartment 2 bedroom (min 4 pax) ( ~ 80-100 m ).

Сите соби имаат 2 одделни легла или француски лежај, мини-фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило/туш, фен. Тип на дополнително легло: софа.

Double Room – максимум сместување до 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете (под 12 години);

Apartment 1 bedroom– дневна соба, кујна, одделна спална соба. Прилагодено за 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (под 12 години);

Apartment 2 bedroom-за минимум 4 лица. Дневна соба, кујна, 2 одделни спални соби. Прилагодено за 6 возрасни или 4 возрасни и 2 деца (под 12 години)

 

Early bookings /не е валидно за новогодишен период 28.12.-03.01./:

15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и 100% уплатени до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и 100% уплатени до 05.12.2017


Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за престој во периоди 23.12.-27.12.2017 и 11.01.-28.02.2018
"15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќевања за престој во периоди 23.12.-27.12.2017 и 11.01.-28.02.2018.
*Валидно за резервации направени после 01.12."
7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=10 за престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 01.03.-15.04.2018
"15 % Попуст за резервации со престој од 2-6 ноќевања за престој во периоди 01.12.-22.12.2017 и 01.03.-15.04.2018.

*Валидно за резервации направени после 01.12."
* Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со ЕВ попустот!


 

HALF BOARD

DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

По лице во DBL HB

35.8

44.6

75.9

49.5

SGL ROOM

(max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)

47.9

60.5

110.0

72.6

DBL ROOM

71.5

89.1

151.8

99.0

DBL + EXTRA BED (3 adults)

96.5

120.3

204.9

133.7

1 adult + 1 Chd (03-12,99)

53.6

66.8

113.9

74.3

1 Adult+2 Chd (03-12,99)

71.5

89.1

151.8

99.0

2 Adults + 1 Chd (03-12,99)

71.5

89.1

151.8

99.0

APP 1-Bedroom -минимум 2;
максимум 2 +2/ 3+1 или 4 возрасни

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ HB

110.0

136.4

195.8

156.2

APP 1-Bedroom + 1 EXTRA BED /3 person/

148.5

184.1

264.3

210.9

APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 person/

187.0

231.9

332.9

265.5

2 Adults + 1 Chd (03-12,99)

110.0

136.4

195.8

156.2

2 Adults + 2 Chd (03-12,99)

137.5

170.5

244.8

195.3

3 Adults + 1 Chd (03-12,99)

148.5

184.1

264.3

210.9

APP 2-Bedroom -минимум 4;
максимум 4+2/5+1 или 6 возрасни

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ HB

264.0

316.8

435.6

360.8

APP 2-Bedroom + 1 EXTRA BED /5 person/

310.2

372.2

511.8

423.9

APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 person/

356.4

427.7

588.1

487.1

4 Adults + 1 Chd (03-12,99)

264.0

316.8

435.6

360.8

4 Adults + 2 Chd (03-12,99)

297.0

356.4

490.1

405.9

5 Adults + 1 Chd (03-12,99)

310.2

372.2

511.8

423.9

 

 

FULL BOARD

DBL ROOM -минимум 2;
максимум 2 +1 или 3 возрасни

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

По лице во DBL FB

44.6

53.4

84.7

58.3

SGL ROOM (max 1 adl+1 chd 0-2,99 y.o.)

56.7

69.3

118.8

81.4

DBL ROOM

89.1

106.7

169.4

116.6

DBL + EXTRA BED (3 adults)

122.9

146.7

231.3

160.1

1 adult + 1 Chd (03-12,99)

66.8

80.0

127.1

87.5

1 Adult+2 Chd (03-12,99)

89.1

106.7

169.4

116.6

2 Adults + 1 Chd (03-12,99)

93.5

111.1

173.8

121.0

APP 1-Bedroom -минимум 2; максимум 2 +2/ 3+1 or 4 ad

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

Наем на APP 1-Bedroom /2 person/ FB

127.6

154.0

213.4

173.8

APP 1-Bedroom + 1 EXTRA BED /3 person/

174.9

210.5

290.7

237.3

APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /4 person/

222.2

267.1

368.1

300.7

2 Adults + 1 Chd (03-12,99)

132.0

158.4

217.8

178.2

2 Adults + 2 Chd (03-12,99)

163.9

196.9

271.2

221.7

3 Adults + 1 Chd (03-12,99)

179.3

214.9

295.1

241.7

APP 2-Bedroom -минимум 4; максимум
4+2/5+1 или 6 возрасни

01.12-22.12.17;
01.03-15.04.18

23.12-27.12.17;
11.01-28.02.18

28.12-03.01.18

04.01-10.01.18

Наем на APP 2-Bedroom /4 person/ FB

299.2

352.0

470.8

396.0

APP 2-Bedroom + 1 EXTRA BED /5 person/

354.2

416.2

555.8

467.9

APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 person/

409.2

480.5

640.9

539.9

4 Adults + 1 Chd (03-12,99)

303.6

356.4

475.2

400.4

4 Adults + 2 Chd (03-12,99)

341.0

400.4

534.1

449.9

5 Adults + 1 Chd (03-12,99)

358.6

420.6

560.2

472.3

Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНА)

Божиќна вечера - 45€ за возрасен и 25€ за дете од 3 дo 12,99 години

Доплата (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)

Новогодишна Вечера - 85€ за возрасен и 45€ за дете од 3 дo 12,99 години

Release

5

10

21

14

Политика за отказ на резервации
(денови пред пристигнување)

5

10

21

14

Пенали за отказ на резервација (во ноќи)

1

1

2

1

Пенали за NO show

2

2

2

2

Задолжително: 1 ЕУР Туристичка такса по лице на ноќ

Цената е дадена во ЕВРА за уплата во денарска противвредност од 1€=62 мкд.

 

Цената вклучува: користење на аква парк, базен, сауна, фитнес, ски гардероба за сопствена опрема, трансфер до прва станица на гондола лифт, интернет во лоби