• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel MPM Sport 4*

MPM Sport Hotel 4*

Хотелот се наоѓа веднаш до Ски теренот во Банско, неговата позиција е погодна за влез и излез на скии.

На располагање на гостите е главниот ресторан, лоби бар, уникатниот спорт ресторан, релакс зона со финска сауна, римска бања, сауна, џакузи и базен со детска секција.
Исто така хотелот располага со внатрешен паркинг од 50 места, кој се плаќа по 8еур на ден на лице место, доколку има слободни места.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2018 

 

SPORT MPM 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
04.01.2019
D
05.01.2019
11.01.2019
B
12.01.2019
08.03.2019
A
09.03.2019
15.04.2019
EXECUTIVE ДВОКРЕВЕТНА ЕКСЕКУТИВ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 88 105.6 154 132 105.6 88
3 возр лица со екстра легло за 3тото 121 145.2 211.75 181.5 145.2 121
1 Возрасно лице 77 85.8 154 132 85.8 77
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 77 85.8 154 132 85.8 77
1 Возр +1 Дете (2-12,99) 77 92.4 134.75 115.5 92.4 77
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-12,99) 77 92.4 134.75 115.5 92.4 77
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 93.5 108.9 151.25 132 108.9 93.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 88 105.6 154 132 105.6 88
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 104.5 122.1 170.5 148.5 122.1 104.5
DELUXE ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 94.6 118.8 182.6 158.4 118.8 94.6
3 возр лица со екстра легло за 3тото 130 163.35 251.075 217.8 163.35 130
1 Возрасно лице 80.3 92.4 182.6 158.4 92.4 80.3
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 80.3 92.4 182.6 158.4 92.4 80.3
1 Возр +1 Дете (2-12,99) 82.77 103.95 159.77 138.6 103.95 82.77
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-12,99) 82.77 103.95 159.77 138.6 103.95 82.77
1 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 99.27 120.45 176.27 155.1 120.45 99.27
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 94.6 118.8 182.6 158.4 118.8 94.6
2 Возр +1 Дете (2-12,99) 111.1 135.3 199.1 174.9 135.3 111.1
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
3 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
4 Возрасни лица 138.6 165 242 207.9 165 138.6
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 138.6 165 242 207.9 165 138.6
APARTMENT VIP ВИП АПАРТМАН
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
3 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
4 Возрасни лица 204.6 231 308 273.9 231 204.6
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
2 Возр +2 Деца (0-12,99) (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 204.6 231 308 273.9 231 204.6
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 14//14 7//7 3//3

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi само во лоби, детски клуб.

-Новогодишна вечера – Задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 2-11,99год

-Промоциите и попустот можат да се комбинираат.

-Внатрешен паркинг – 8еур на ден.

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, сезона Ц и Д – 100% пенали,

Не појавување во хотел: сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, сезона Ц и Д – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 34 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур.

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси