• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel MPM Guinness 4*

MPM GUINESS 4*

Модерен хотел, сместен во мирниот дел на Банско на само 200м од гондолата. Хотелот се состои од 61 стилски опремени студија и апартмани. Нуди и спа центар базен со затоплена вода, сауна, парна бања и масажа (со доплата). Бесплатен отворен паркинг и затворен со доплата од 8еур на ден. Бесплатно вифи во заедничките простории.

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

 

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2018, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2018

 

GUINESS MPM 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
20.12.2018
B
21.12.2018
27.12.2018
C
28.12.2018
04.01.2019
D
05.01.2019
11.01.2019
A
12.01.2019
18.01.2019
B
19.01.2019
01.03.2019
A
02.03.2019
14.04.2019
STUDIO СТУДИО
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 60.5 66 132 99 60.5 66 60.5
2 Возрасни лица 77 88 132 99 77 88 77
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 105.8 121 181.5 136.1 105.8 121 105.8
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 60.5 66 132 99 60.5 66 60.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 77 88 132 99 77 88 77
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 90.2 101.2 145.2 112.2 90.2 101.2 90.2
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 83.6 94.6 143 107.8 83.6 94.6 83.6
3 Возр лица со екстра легло за 3то лице 114.95 130 196.6 148.22 114.95 130 114.95
4 Возр лица со екстра легло за 3то и 4то лице 146.3 165.55 250.25 188.65 146.3 165.55 146.3
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 83.6 94.6 143 107.8 83.6 94.6 83.6
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 96.8 107.8 156.2 121 96.8 107.8 96.8
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 83.6 94.6 143 107.8 83.6 94.6 83.6
2 Возр +2 Дете (0-1,99) (2-11,99) 96.8 107.8 156.2 121 96.8 107.8 96.8
2 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 110 121 169.4 134.2 110 121 110
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 114.95 130 196.6 148.2 114.95 130 114.95
3 Возр +1 Дете (2-11,99) 128.15 143.2 209.8 161.4 128.15 143.2 128.15
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 143 165 250.8 188.1 143 165 143
5 Возр лица со екстра легло за 5то лице 169.8 195.9 297.8 223.3 169.8 195.9 169.8
6 Возр лица со есктра легло за 5то и 6то лице 196.6 226.8 344.8 258.6 196.6 226.8 196.6
4 Возр +1 Дете (0-1,99) 143 165 250.8 188.1 143 165 143
4 Возр +1 Дете (2-11,99) 156.2 178.2 264 201.3 156.2 178.2 156.2
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-1,99) 143 165 250.8 188.1 143 165 143
4 Возр +2 Дете (0-1,99) (2-11,99) 156.2 178.2 264 201.3 156.2 178.2 156.2
4 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 169.4 191.4 277.2 214.5 169.4 191.4 169.4
5 Возр +1 Дете (0-1,99) 169.8 195.9 297.82 223.3 169.8 195.9 169.8
5 Возр +1 Дете (2-11,99) 183 209.1 311 236.5 183 209.1 183
RELEASE DAYS 3//3 7//7 21//21 14//14 3//3 7//7 3//3
Период на резервација Период на престој Промоции
March 19, 2018 December 21, 2018 December 1, 2018 December 21, 2018 7=6, 10=9, 11=10, 14=12
March 19, 2018 April 14, 2019 March 8, 2019 April 14, 2019 7=6, 10=9, 11=10, 14=12

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Генерални услови:

Попустот за рана резервација и Промоциите можат да се комбинираат!

Новогодишната вечера е задолжителна – 70еур по возрасен -35еур дете од 2-11,99год.

 

Во цената е вклучено: базен, сауна, парна бања, ски гардероба за своја опрема, Wi-Fi на рецепција , превоз до гондолата.

Внатрешен паркинг – 8 еур на ден.

Бебешко креветче – бесплатно на барање

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, Сезона Ц и Д – 100% пенали

Не појавување во хотел: Сезона А и Б – 1 ноќевање пенали, Сезона Ц и Д – 100% пенали

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси