• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Casa Karina 4*

CASA KARINA 4*

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

 

30% Попуст за резервации направени до 15.08.2018 и целосна уплата до 22.08.2018
25% Попуст за резервации направени до 31.10.2018 и целосна уплата до 07.11.2018
20% Попуст за резервации направени до 30.11.2018 и целосна уплата до 07.12.2018
15% Попуст за резервации направени до 15.12.2018 и целосна уплата до 20.12.2018

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

Ценовник објавен на 06.08.2018

 

CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2018
21.12.2018
B
22.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
03.01.2019
D
04.01.2019
28.02.2019
A
01.03.2019
30.04.2019
 
STANDARD ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 59.4 63.8 110 72.6 59.4
3 Возраси лица на екстра легло 83.6 89.1 148.5 102.3 83.6
1 Возрасно лице 45.1 48.4 82.5 55 45.1
1 Возр +1 дете (0-3,99) 45.1 48.4 82.5 55 45.1
1 Возр +1 дете (4-11,99) 49.5 52.8 86.9 60.5 49.5
1 Возр +2 деца (0-3,99) (4-11,99) 49.5 52.8 86.9 60.5 49.5
1 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 67.1 71.5 116.6 82.5 67.1
2 Возр +1 дете (0-3,99) 59.4 63.8 110 72.6 59.4
2 Возр +1 дете (4-11,99) 77 82.5 139.7 94.6 77
2 Возр+2 дете (0-3,99) (0-3,99) 59.4 63.8 110 72.6 59.4
2 Возр +2 деца (0-3,99) (4-11,99) 77 82.5 139.7 94.6 77
2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99) 94.6 101.2 169.4 116.6 94.6
STUDIO ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТУДИО
2 Возрасни лица 63.8 68.2 114.4 77 63.8
2 Возр +1 дете (0-3,99) 63.8 68.2 114.4 77 63.8
STUDIO LUX ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТУДИО ЛУКС
2 Возрасни лица 68.2 72.6 118.8 81.4 68.2
2 Возр +1 дете (0-3,99) 68.2 72.6 118.8 81.4 68.2
1-BED ROOM APARTMENT ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 СПАЛЕН АПАРТМАН
2 Возрасни лица 77 81.4 127.6 85.8 77
3 Возраси лица на екстра легло 101.2 106.7 166.1 115.5 101.2
2 Возр +1 дете (0-3,99) 77 81.4 127.6 85.8 77
2 Возр +1 дете (4-11,99) 94.6 100.1 157.3 107.8 94.6
2 Возр+2 дете (0-3,99) (0-3,99) 77 81.4 127.6 85.8 77
2 Возр +2 деца (0-3,99) (4-11,99) 94.6 100.1 157.3 107.8 94.6
2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99) 112.2 118.8 187 129.8 112.2
3 Возр +1 дете (0-3,99) 101.2 106.7 166.1 115.5 101.2
3 Возр +1 Дете (4-11,99) 118.8 125.4 195.8 137.5 118.8
2-BED ROOM APARTMENT
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 154 162.8 255.2 171.6 154
5 Возрасни лица 178.2 188.1 293.7 201.3 178.2
4 Возр +1 дете (0-3,99) 154 162.8 255.2 171.6 154
4 Возр+1 дете (4-11,99) 171.6 181.5 284.9 193.6 171.6
4 возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99) 154 162.8 255.2 171.6 154
4 ADL +2 CHD (0-3,99) (4-11,99) 171.6 181.5 284.9 193.6 171.6
4 ADL +2 CHD (4-11,99) (4-11,99) 189.2 200.2 314.6 215.6 189.2
RELEASE DAYS 7//3 14//7 21//14 14//7 7//3
Минимум престој 3 5 5 5 3
 
За резервации направени од-до Период на престој Промоција
February 23, 2018 December 26, 2018 December 1, 2018 December 26, 2018 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12
February 23, 2018 April 30, 2019 January 4, 2019 April 30, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

 

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера се задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.18 до 03.01.19 мора да се со 100% уплата до 10.12.2018

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Доцен отказ:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).