• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Lucky Bansko 5*

Lucky Bansko Aparthotel SPA & Relax 5*

 

Хотелот се наоѓа на 450 m од центарот на Банско, и 1.5 km од гондолата. Нуди бесплатен превоз до гондолата.

Опис на соби:

Хотелот има 127 соби: Studio Luxury (25 – 30 m2), Apartman Luxury (~ 35 – 40 m2), Apartman Deluxe (50 – 55 m2), Apartman Executive (60 – 65 m2), Apartmani со 2 соби (82 – 85 m2).

Studio Lux: Една соба со француски лежај или два одвоени кревети, софа на пуштање, кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, фен за коса;
Apartman Lux: Спална соба, дневна соба со кујна, сателитска телевизија, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Deluxe: Голем апартман со спална соба со француски лежај, дневна соба со кујна со камин (само во некој апартмани), трпезарија, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Apartman Executive: Спална соба со брачен кревет, дневна соба со кујна, камин, телевизор, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен. Во овој тип на сместување хотелот нуди појадок во соба – бесплатно;
Apartman (2 спални): Има две спални и дневна соба со кревет на пуштање, TV, телефон, Wi – Fi интернет, сеф, мини бар, тоалет (када / туш), фен;
Услуга:

Хотелот има и спа центар и нуди бесплатно користење на: Фитнес сала; Базен со хидромасажери; Сауна, џакузи.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2018, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2018 И 03.01-06.04.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2018

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2018, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-06.04.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2018

 

 

LUCKY 5* BANSKO
BED AND BREAKFAST / EUR A
01.12.2018
19.12.2018
B
20.12.2018
26.12.2018
C
27.12.2018
02.01.2019
B
03.01.2019
10.01.2019
D
11.01.2019
20.01.2019
B
21.01.2019
23.02.2019
D
24.02.2019
03.03.2019
A
04.03.2019
06.04.2019
STUDIO LUX СТУДИО ЛУКС
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 63.8 89.1 171.6 89.1 74.8 89.1 74.8 63.8
2 Возрасни лица 70.4 99 171.6 99 83.6 99 83.6 70.4
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 63.8 89.1 171.6 89.1 74.8 89.1 74.8 63.8
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 70.4 99 171.6 99 83.6 99 83.6 70.4
APARTMENT LUX АПАРТМАН ЛУКС
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 92.4 116.6 195.8 116.6 103.4 116.6 103.4 92.4
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 92.4 116.6 195.8 116.6 103.4 116.6 103.4 92.4
APARTAMENT DELUXE АПАРТМАН ДЕЛУКС
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 110 138.6 215.6 138.6 125.4 138.6 125.4 110
3 Возрасни лица на екстра легло 143 180.4 280.5 180.4 163.9 180.4 163.9 143
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 110 138.6 215.6 138.6 125.4 138.6 125.4 110
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 110 138.6 215.6 138.6 125.4 138.6 125.4 110
2 Возр +3 Деца (0-3,99) (0-11,99) (0-11,99) 110 138.6 215.6 138.6 125.4 138.6 125.4 110
2 Возр +3 Деца (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99) 126.5 155.1 232.1 155.1 141.9 155.1 141.9 126.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 143 180.4 280.5 180.4 163.9 180.4 163.9 143
3 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 143 180.4 280.5 180.4 163.9 180.4 163.9 143
3 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 159.5 196.9 297 196.9 180.4 196.9 180.4 159.5
APARTAMENT EXECUTIVE АПАРТАМ ЕКСЕКУТИВ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 140.8 167.2 228.8 167.2 154 167.2 154 140.8
3 Возрасни лица на екстра легло 183.7 217.8 298.1 217.8 200.75 217.8 200.75 183.7
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 140.8 167.2 228.8 167.2 154 167.2 154 140.8
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 140.8 167.2 228.8 167.2 154 167.2 154 140.8
2 Возр +3 Деца (0-3,99) (0-11,99) (0-11,99) 140.8 167.2 228.8 167.2 154 167.2 154 140.8
2 Возр +3 Деца (4-11,99) (4-11,99) (4-11,99) 157.3 183.7 245.3 183.7 170.5 183.7 170.5 157.3
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 183.7 217.8 298.1 217.8 200.75 217.8 200.75 183.7
3 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 183.7 217.8 298.1 217.8 200.75 217.8 200.75 183.7
3 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 200.2 234.3 314.6 234.3 217.25 234.3 217.25 200.2
2 BEDROOM APARTMENT LUX АПАРТМАН ЛУКС СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 202.4 220 422.4 220 215.6 220 215.6 202.4
5 Возрасни лица на екстра легло 232.7 253 485.7 253 247.9 253 247.9 232.7
4 Возр +1 дете (0-11,99) 202.4 220 422.4 220 215.6 220 215.6 202.4
RELEASE DAYS 7//7 14//14 21//21 14//14 7//7 14//14 7//7 7//7

Можност за превоз со следниве датуми на поаѓање

Денови на поаѓање - Превоз Банско и Разлог
7 Ноќевања 4 Ноќевања 3 Ноќевања
06.01-13.01.2019 06.01-10.01.2019 10.01-13.01.2019
13.01-20.01.2019 13.01-17.01.2019 17.01-20.01.2019
20.01-27.01.2019 20.01-24.01.2019 24.01-27.01.2019
27.01-03.02.2019 27.01-31.01.2019 31.01-03.02.2019
03.02-10.02.2019 03.02-07.02.2019 07.02-10.02.2019
10.02-17.02.2019 10.02-14.02.2019 14.02-17.02.2019

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

Превоз од Скопје со аранжман- Возрасен – 35еур, Дете од 2-11,99год – 25еур

Превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес со аранжман- 45еур, Дете од 2-11,99год – 35еур

Само превоз од Скопје – 40еур, дете од 2-11,99год – 30еур.

Само превоз од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Велес – 50еур, дете од 2-11,99год – 40еур.

 

Во цената е вклучено: појадок, употреба на внатрешен био базен, солена соба, солен базен, ледена соба, сауна , парна бања, џакузи, фитнес, интернет низ целиот хотел, чување деца од 3-6год од 8 наутро до 22 часот навечер.

-доплата за затворен паркинг – 10еур на ден

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни.

-Бебешко креветче – бесплатно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси