• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Hotel Adeona Ski and Spa 3*

ADEONA SKI & SPA 3*

Хотел изграден во традиционален архитектонски стил. Удобни соби, интернет, сателитска ТВ, ресторан, бар, room service, СПА услуги. Идеално место за зимски семеен одмор.

Локација:

На 5 минути од центарот на Банско и 1км од Гондола лифтот.

Услуга:

Ноќевање со појадок (BED AND BREAKFAST), Полупансион – ноќевање со појадок и вечера (HALF BOARD)

Опис на соби

Вкупно 50 соби. Сите соби имаат: 2 кревета, опремена кујна, фрижидер, централно греење, телефон, ТВ, купатило/туш, балкон.

Spa i wellness:
Базен, сауна, парна бања.

Adeona Spa & Wellness
Базен, сауна, хамам.

ХОТЕЛСКИ УСЛУГ Базен и СПА Градски превоз – трансфер до ски лифт; Хемиско чистење; Интернет Wi-Fi во лоби , Масажа, Паркинг, Room Serice, Spa-Adeona Spa & Wellness базен, сауна, хамам

 

Early bookings попуст:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и уплатени 100 % до 05.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и уплатени 100 % до 05.11.2017
10 % Попуст за резервации направени до 30.11.2017 и уплатени 100 % до 10.12.2017

Дополнителни попусти:
7=6, 12=10 за пристигнувања во период 11.01.-30.04.18
*Дополнителните попусти НЕ се комбинираат со EB попустот

 

BED AND BREAKFAST

STUDIO –

минимум 2; максимум 2

01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18

21.12-27.12.17;
12.01-03.02.18;
12.02-05.03.18

28.12-02.01.18

03.01-11.01.18;
04.02-11.02.18

По лице во STUDIO HB

19.6

25.2

44.8

28.0

Наем на STUDIO /2 Persons/

39.2

50.4

89.6

56.0

STUDIO - SGL USE

27.4

35.3

62.7

39.2

APP 1-Bedroom-

минимум 2; максимум 2+2/3+1/4

01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18

21.12-27.12.17;
12.01-03.02.18;
12.02-05.03.18

28.12-02.01

03.01-11.01.18;
04.02-11.02.18

По лице во APP 1-Bedroom HB

22.4

28.0

47.6

30.8

Наем на APP 1-Bedroom /2 Persons/

44.8

56.0

95.2

61.6

APP 1-Bedroom + EXTRA BED /3 Persons/

62.7

78.4

133.3

86.2

APP 1-Bedroom + 2 EXTRA BED /4 Persons/

80.6

100.8

171.4

110.9

2 adults + 1 Chd (2-11,99)

56.0

70.0

119.0

77.0

2 adults + 2 Chd (2-11,99)

62.7

76.7

125.7

83.7

3 adults + 1 Chd (2-11,99)

73.9

92.4

157.1

101.6

APP 2-Bedroom-

минимум 4; максимум 4+2/5+1/6

01.12-20.12.17;
06.03-30.04.18

21.12-27.12.17;
12.01-03.02.18;
12.02-05.03.18

28.12-02.01

03.01-11.01.18;
04.02-11.02.18

По лице во APP 2-Bedroom HB

18.2

23.8

39.2

26.6

Наем на APP 2-Bedroom /4 Persons/

72.8

95.2

156.8

106.4

APP 2-Bedroom + EXTRA BED /5 Persons/

87.4

114.2

188.2

127.7

APP 2-Bedroom + 2 EXTRA BEDS /6 Persons/

101.9

133.3

219.5

149.0

4 adults + 1 Chd (2-11,99)

81.9

107.1

176.4

119.7

4 adults + 2 Chd (2-11,99)

88.6

113.8

183.1

126.4

5 adults + 1 Chd(2-11,99)

96.5

126.1

207.8

141.0

НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Ново Годишна Вечера Доплата за возрасен / за дете 2-11,99

65,00 / 35,00

НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО
Божиќна Вечера доплата за возрасен / за дете 2-11,99

35,00 / 20,00

Минимум престој во ноќи

1

1

5

1

Release

7

7

12/1/2017

7

Cancellations

5

10

12/5/2017

10

Пенали за отказ (во ноќи)

1

2

100%

2

Пенали за NO show (во ноќи)

2

2

100%

2

* Baby cot - бесплатно

Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)