• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

Apart Hotel Polaris Inn

POLARIS INN 2*

Шармантниот апарт - хотел Polaris Inn е сместен во популарниот дел Грамадето во Банско, во близина на ски стазата на планината Пирин. Во понуда имаат модерно опремени апартмани.

Објектот се наоша на 80 метри од ски лифтот. До глваната шопинг зона и местата за забава во Банско може да стигнете за 10 минути пешачење.

Апарт – хотелот и паркингот имаат обезбедување.

Интернет: Бесплатен! Бежичен интернет е достапен на јавните места бесплатно.

Паркинг: Бесплатен! Бесплатен јавен паркинг е можен на лице место (нема можност за резервација).

Услуги: Шатал превоз (со доплата)

Општо: Фамилијарни соби, лифт

Early bookings попуст:

20 % Попуст за резервации направени до 30.09.2017 и уплатени 100% до 10.10.2017
15 % Попуст за резервации направени до 31.10.2017 и уплатени 100% до 05.11.2017

Дополнителни попусти:
5=4, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12 и 14=12 за пристигнување во период 01.12.-18.12. & 12.03.-15.04.18
*Дополнителните попусти се комбинираат со EB попустот само во периоди 01.12-18.12 &12.03-15.04.18

 

ROOM ONLY

STUDIO -минимум 2; максимум 2

01.12-18.12.17;
12.03-15.04.18

19.12-25.12.17;
09.01-22.01.18;
06.02-11.03.18

26.12-01.01.18

02.01-08.01.18;
23.01-05.02.18

Наем на STUDIO /2 Person/ RO

38.6

46.5

66.6

47.6

APP 1-Bedroom- минимум 2; максимум 2

01.12-18.12.17;
12.03-15.04.18

19.12-25.12.17;
09.01-22.01.18;
06.02-11.03.18

26.12-01.01.18

02.01-08.01.18;
23.01-05.02.18

Наем на APP 1-Bedroom /2 Person/ RO

49.8

57.7

77.8

58.8

APP 2-Bedroom- минимум 4; максимум 4

01.12-18.12.17;
12.03-15.04.18

19.12-25.12.17;
09.01-22.01.18;
06.02-11.03.18

26.12-01.01.18

02.01-08.01.18;
23.01-05.02.18

Наем на APP 2-Bedroom /4 Person/ RO

66.6

77.8

102.5

79.0

Доплата (НЕ Е ЗАДОЛЖИТЕЛНО)

Ново Годишна Вечера во Механа - 80€ за возрасен и 43€ за дете од 4 дo 13,99години

Минимум престој

3

3

5

3

Release

3

7

30

7

Cancellations

2

5

21

5

Пенали за отказ (во ноќи)

1

1

50%

2

Пенали за NO show (во ноќи)

100%

100%

100%

100%

Порано заминување од хотел

100%

100%

100%

100%

Туристичка такса од 1€ по лице на ноќ (задолжително)