• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

MACEDONIA SUN 3* - Kallithea

MACEDONIA SUN 3* - Kallithea

Локација: 2 км од Калитеа, на 300 м од плажа
Капацитет: 128 соби
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Хотелски содржини: отворен базен, детски базен, ресторан, таверна, пицериа, бар, кафе, бар покрај базен, менувачница, рент а кар, интернет кафе, доктор, спортски активности,...


AMMON ZEUS 4* - Kallithea

AMMON ZEUS 4* - Kallithea

Положба: 200 м од Калитеа, на плажа.
Сместување: 112 соби и 14 свити. Собите се опремени со бања, сателитска ТВ, клима уред, фен, телефон, балкон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар (главен бар, бар покрај базенот), менувачница, голем паркинг...


ATHOS PALAC 4* - Kallithea

ATHOS PALAC 4* - Kallithea

Положба: 2км од Калитеа
Сместување: 599 соби (8 де лукс соби, 16 семејни и 16 делукс свити на две нивоа, 197 соби со поглед на море, 190 соби со поглед на планина). Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, телефон, радио, тв, фрижидер, мини бар, интернет.
Услуга: полупансион...


PALLINI BEACH 4* - Kallithea

PALLINI BEACH 4* - Kallithea

Положба: 2км од Калитеа
Сместување: 345 двокреветни соби, 45 свити, 98 бунгалови. Собите се опремени од клима уред, ТВ, фрижидер, телефон, радио, сеф.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: таверна, барови, барови покрај базенот, конгресна сала, театар, кино на...