• Licenca A Понеделник / Петок od 09:00h - 16:30h Сабота од 10:00h - 13.30h
  • +389 (02) 3231 055
  • info@tropical.mk

SUNRISE HOTEL 3* - Ammouliani

Положба : на островот Ammouliani
Сместување : 49 соби. Собите се опремени со бања, телефон, радио.
Услуга: BB (ноќевање со појадок)
Содржини : ресторан, ТВ сала.
Плажа: 150 м. од песочна плажа 

Basic Rates Cap Brd Rt   26/04/2019-13/06/2019
23/09/2019-14/10/2019
14/06/2019-27/06/2019
08/09/2019-22/09/2019


THEOXENIA HOTEL 4* - Ouranoupoli

THEOXENIA HOTEL 4* - Ouranoupoli

Локација : 2,5км од Уранополис, 120 км од Солун. Хотелот е на 30 м од плажа
Капацитет : 136 соби и 16 свити
Услуга: се вклучено
Хотелски содржини : ресторан, таверна, мини бар, бар на плажа, отворени базени, џакузи, хидромасажа, мини маркет, сеф на рецепција, спортски терени (тенис,...


AKTI OURANOUPOLI 4* - Ouranoupoli

AKTI OURANOUPOLI 4* - Ouranoupoli

Положба : Уранополи, Атос.
Сместување :70 соби (двокреветни, трокреветни и фамилијарни), 6 двокреветни супериор, 3 свити.
Собите се опремени со: интернет wi-fi, балкон, сателитска ТВ, клима уред, туш тоалет, фен, телефон, мини фрижидер. Во свитите и супериор собите има и ДВД...


ALEXANDROS PALACE 5* - Ouranoupoli

ALEXANDROS PALACE 5* - Ouranoupoli

Положба : се наоѓа на Атос во близина на Трипити, 5 км од Уранополис
Сместување: 139 соби, 3 луксузни свити, 15 големи свити и 35 џуниор свити. Собите се опремени со бања, балкон, централна клима, сателитска ТВ, телефон, фрижидер, фен, сеф, а во свитите има свежо овошје и вино. 


EAGLE PALACE 5* - Ouranoupoli

EAGLE PALACE 5* - Ouranoupoli

Локација : 4км од гратчето Уранополис, 125км од Солун. Хотелот е лоциран на песочна плажа.
Капацитет : 140 соби, 20 свити и 15 бунгалови
Услуга: ноќевање со појадок
Хотелски Содржини : ресторан, бар (маин бар, беацх бар, поол бар), базен, детски базен, мини клуб, фризер, продавници,...


ACROTEL LILY ANN VILLAGE 2* - NIkiti

ACROTEL LILY ANN VILLAGE 2* - NIkiti

Положба: се наоѓа во Ситониа во непосредна близина на Никити
Сместување: 40 соби опремени со бања,сателитска ТВ, клима уред, мини фрижидер и балкон.
Услуга: полупансион   ( појадок и вечера)
Содржини: Ресторан, бар(покрај базен) , менувачница, интернет (WI-FI) паркинг...


ACROTEL ELEA VILLAGE 3* - Nikiti

ACROTEL ELEA VILLAGE 3* - Nikiti

Положба: Елеа, 10км од Никити
Сместување: 50 двокреветни стандардни и 30 фамилијарни соби. Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, тоалет, балкон.
Услуга: полупансион( појадок и вечера)
Содржини: рецепција, ресторан, снек бар, менувачница, ТВ сала,...


MAKEDNOS HOTEL 3* - Nikiti

MAKEDNOS HOTEL 3* - Nikiti

Address: Greece, Halkidiki, Sithonia - Nikiti, Akti Koviou, 63088
Issue Date: 20/11/2017    
             
             
Hotel facilities: Internet (Wireless), Parking, Restaurant
Children: Children Swimming Pool
Entertainment: Beach Bar, Pool Bar
Jacuzzi
Room facilities: Air Condition (individual), Balcony, Hair Dryer,...


SIMEON HOTEL 3* - Metamorfosi

SIMEON HOTEL 3* - Metamorfosi

Положба:  Метаморфози
Сместување: Собите се опремени со тоалет, балкон, телефон, интернет приклучок, клима уред, сателитска ТВ, фрижидер...
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: ресторан, лоби бар, ТВ сала, бар покрај базен...
Плажа: 80м од плажа
Спорт и...


BLUE DOLPHIN 4* - Metamorfosi

BLUE DOLPHIN 4* - Metamorfosi

Локација: 9км од Никити, 50м од плажа
Капацитет: 107 соби
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: отворен и затворен ресторан, таверна, отворен базен, базен за деца, pool бар, beach бар, мини клуб за деца... 
Опременост на собите: телефон, сеф, фрижидер, клима уред,...


LAGOMANDRA BEACH 4* - Neos Marmaras

LAGOMANDRA BEACH 4* - Neos Marmaras

Положба : комплекс од 2 хотели, 6км од Неас Мармарас, 100 км од Солун, на плажа.
Сместување: 160 соби и 50 свити и јуниор свити (во двата хотели). Собите се опремени со бања, балкон или веранда, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, минибар и радио.
Услуга: полупансион ( појадок и...


LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* - Neos Marmaras

LAGOMANDRA HOTEL & SPA 4* - Neos Marmaras

Положба : комплекс од 2 хотели, 6км од Неас Мармарас, 100 км од Солун,  Лагомандра хотел на 300м од плажа
Сместување: 160 соби и 50 свити и јуниор свити (во двата хотели). Собите се опремени со бања, балкон или веранда, клима уред, сателитска тв, телефон, фен, минибар и радио.


PHILOXENIA HOTEL 4* - Psakoudia

PHILOXENIA HOTEL 4* - Psakoudia

Положба: Псакудиа
Сместување: 155 соби (147 соби и 8 апартмани)опремени се со бања,фен, клима уред, сателитска ТВ, фрижидер..
Услуга: Полупансион(ноќевање со појадок и вечера)
Содржини: Ресторан, бар ( покрај базен), интернет конекција, сеф, центар за рекреација...


TORONI BLUE 4* - Toroni

TORONI BLUE 4* - Toroni

Положба: се наоѓа на Ситониа, во Торони
Сместување: 85 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ телефон, мини бар, 
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар на плажа, паркинг...
Плажа: песочна плажа  
Спорт и...


VILLAGE MARE 4* - Metamorfosi

VILLAGE MARE 4* - Metamorfosi

Положба : 1,5км од Метаморфози
Сместување: 67 двокреветни, 40 мезонети, 27 апартмани. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ, телефон, мини бар. 
Услуга: се вклучено (all inclusive)
Содржини: ресторан, а ла карт таверна, лоби, паркинг, Тв сала, сеф, мини маркет, бар...


ACROTEL ATHENA PALACE VILLAGE 5* - Akti Elias

ACROTEL ATHENA PALACE VILLAGE 5* - Akti Elias

Положба : 8 км од Неа Мармарис. Хотелот е лоциран над најубавата плажа Елиа, 103 км од Солун.
Сместување : 98 соби, 70 свити. Собите се опремени со бања, клима уред, телефон, сателитска тв и радио, мини бар, сеф, фен и балкон.
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)


ANTHEMUS SEA BEACH 5* - Akti Elias

ANTHEMUS SEA BEACH 5* - Akti Elias

Положба : Во заливот Елиа, 12км од Никити, на 6км од Неа Мармарас. Хотелот е на плажа.

Сместување : 280 соби и бунгалови. Собите се опремени со клима уред, ТВ, телефон, радио, фрижидер, мини бар,интернет конекција, сеф, фен и балкон.

Услуга: полупансион ( појадок и...


CRONWELL RESORT SERMILIA 5* - Psakoudia

CRONWELL RESORT SERMILIA 5* - Psakoudia

Положба: се наоѓа во Псакудија
Сместување: Хотелот нуди елегантно опремени соби и апартмани опремени со клима утеди, ТВ, мини бар, сеф
Услуга: полупансион (ноќевање појадок и вечера) 
Содржини: конференциски центар, заеднички салон, детски клуб, Спа центар, 
Плажа: на...


ALKYONIS HOTEL 2* - Kallikratia

ALKYONIS HOTEL 2* - Kallikratia

Положба : се наоѓа во Неа Каликратиа,100м од плажа, 35 км од Солун 
Сместување: 34 соби. Собите се опремени со бања, балкон, клима, сателитска ТВ, сеф, мини бар, телефон, интернет
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: ресторан, бар, кафе бар, бар на плажа, паркинг...
Плажа: песочна...


CALYPSO HOTEL 2* - Hanioti

CALYPSO HOTEL 2* - Hanioti

Локација : 50 м од центарот на Ханиоти, 150 м од плажа.

Капацитет : 77 соби 

Услуга: ноќевање со појадок

Хотелски Содржини : голем надворешен базен, ресторан, бар (поол бар, снацк бар), ТВ сала.

Опременост на собите : бања, клима, фрижидер, телефон, сателитска ТВ, сеф, фен,...


GRAND VICTORIA 2* - Hanioti

GRAND VICTORIA 2* - Hanioti

Address: Greece, Halkidiki, Kassandra - Hanioti, Hanioti, 63085
           
Hotel facilities: Currency Exchange, Front Desk, Internet (Wireless), Laundry, Parking, Restaurant, Safe deposit box (at reception), Shuttle Transfer
Beach/Pool: Beach, Sun beds (at the pool), Umbrellas (at the pool)
Children: Children Swimming Pool


LAGARIA PALACE 3* - Afitos

LAGARIA PALACE 3* - Afitos

Положба: се наоѓа во Афитос
Сместување: Хотелските соби се комплетно опремени со сопствено купатило, ТВ..
Услуга: ноќевање со појадок 
Содржини: рецепција,ресторан, сопствен паркинг
Плажа: на 6 мин. од плажа

Basic Rates Cap Brd Rt   01/06/2019-20/06/2019
16/09/2019-29/09/2019


MACEDONIA SUN 3* - Kallithea

MACEDONIA SUN 3* - Kallithea

Локација: 2 км од Калитеа, на 300 м од плажа
Капацитет: 128 соби
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Хотелски содржини: отворен базен, детски базен, ресторан, таверна, пицериа, бар, кафе, бар покрај базен, менувачница, рент а кар, интернет кафе, доктор, спортски активности,...


PALLADIUM HOTEL 3* - Kriopigi

PALLADIUM HOTEL 3* - Kriopigi

Локација: 500 м од Криопиги, на 500 м од плажа. Хотелот се наоѓана  80 км од Солун.
Капацитет: 60 соби
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Хотелски содржини: 1 голем базен, 1 помал детски, детско игралиште, ресторан, таверна, бар (маин бар, поол бар), фризер, рент-а-кар, спортски...


TROPICAL HOTEL 3* - Hanioti

TROPICAL HOTEL 3* - Hanioti

Хотелски содржини: двор, голем базен со одвоен дел за деца, лежалки, чадори за сонце, рецепција, лоби бар, ресторан, лифт, интернет врска на рецепција, можност за паркинк.
Опис: Хотелот се наоѓа на магистралниот пат, на излез од Ханиоти кон Пефкохори. Сите сместувачки...


PORT MARINA 3* - Pefkohori

PORT MARINA 3* - Pefkohori

Положба: се наоѓа 3км после познатиот туристички центар Пефкохори и 6км пред градчето Паљури, на јужниот крај на првиот крак Касандра.
Сместување: хотелот располага со 74 студија, 4 двокреветни соби и 12 фамилијарни соби. Сите соби имаат поглед на градината, морето, или...


ELINOTEL POLIS 3* - Hanioti

ELINOTEL POLIS 3* - Hanioti

Положба: Ханиоти, на 200м од плажа. 
Сместување: двокреветни и фамилијарни. клима,ТВ,фрижидер, фен,телефон,балкон,чајник , фамилијарната соба е една просторија со спратни кревети.
Содржини: ресторан, бар, билјард.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Плажа: мешана песочна...


AMMON ZEUS 4* - Kallithea

AMMON ZEUS 4* - Kallithea

Положба: 200 м од Калитеа, на плажа.
Сместување: 112 соби и 14 свити. Собите се опремени со бања, сателитска ТВ, клима уред, фен, телефон, балкон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар (главен бар, бар покрај базенот), менувачница, голем паркинг...


ATHOS PALAC 4* - Kallithea

ATHOS PALAC 4* - Kallithea

Положба: 2км од Калитеа
Сместување: 599 соби (8 де лукс соби, 16 семејни и 16 делукс свити на две нивоа, 197 соби со поглед на море, 190 соби со поглед на планина). Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, телефон, радио, тв, фрижидер, мини бар, интернет.
Услуга: полупансион...


CHROUSSO VILLAGE 4* - Paliouri

CHROUSSO VILLAGE 4* - Paliouri

Положба: Палиури, на 400м од плажа
Сместување: 150соби, студиа и апартмани распределени во различни објекти. Студијата се опремени со бања, фен, тв сателитска, клима, телефон, сеф, и кујна. Апартманите се со две оделени соби: балкон или веранда, бања, фен, сателитска тв, клима,...


KRIOPIGI HOTEL 4* - Kriopigi

KRIOPIGI HOTEL 4* - Kriopigi

Положба: Криопиги, на 800м од плажа
Сместување: двокреветни соби, фамилијарни и џуниор свитови опремени со
Услуга: полупансион ( појадок и вечера) 
Содржини: ресторан, бар, мал воз кој пренесува до плажа, конференциска сала, мини маркет, гифт шоп, паркинг, интернет во лоби и...


PALLINI BEACH 4* - Kallithea

PALLINI BEACH 4* - Kallithea

Положба: 2км од Калитеа
Сместување: 345 двокреветни соби, 45 свити, 98 бунгалови. Собите се опремени од клима уред, ТВ, фрижидер, телефон, радио, сеф.
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Содржини: таверна, барови, барови покрај базенот, конгресна сала, театар, кино на...


PORTES BEACH 4* - Potidea

PORTES BEACH 4* - Potidea

Положба: 5 км од Неа Модања и 2 км од Неа Потидеа
Сместување: 183 соби. Собите се опремени со бања, фен, сеф, балкон, клима уред, телефон, фрижидер, ТВ, радио
Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено
Содржини: ресторани, продавница, мини маркет, отворен базен,...


POSSIDI PARADISE 4* - Possidi

POSSIDI PARADISE 4* - Possidi

Локација: на 10 м од плажа во Посиди, на стотина километри од Солун.
Капацитет: 110 соби
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: базен, ресторан, таверна, бар, тениски терен, сауна, масажа, диско клуб...
Опременост на собите: бања, клима, телефон, радио,...


POTIDEA PALACE 4* - Potidea

POTIDEA PALACE 4* - Potidea

Локација: На Плажа, оддалечен 1 км од Неа Потидеа и 65 км од Солун
Капацитет: 180 соби (80 стандардни, 60 фамилијарни суите-а, 40 фамилијарни мезонети)
Услуга: се вклучено
Хотелски содржини: ресторани, продавница, мини маркет, отворен базен, детски базен, поол бар, снацк бар,...


FLEGRA PALACE 4* - Pefkohori

FLEGRA PALACE 4* - Pefkohori

Локација: се наоѓа во Пефкохори

Сместување: Хотелските соби се опремени со клима уреди, ТВ, DVD player, фрижидер, сеф

Услуга: ноќевање со појадок 

Содржини: ресторан, отворен базен

Плажа: 150 м од песочна плажа.

Спорт и забава: терен за одбојка, надворешен базен

Basic...


SECRET PARADISE HOTEL 4* - Kallikratia

SECRET PARADISE HOTEL 4* - Kallikratia

Положба: се наоѓа во Неа Каликратиа, на 100 м до плажа, 500м од центарот.
Сместување: 41 соби. Соби се опремени со бања, балкон, клима,ТВ, телефон, мини бар и радио
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Содржини: ресторан, бар, паркинг, бежичен интернет, сала за конференции, СПА...


ISTION CLUB 5* - Potidea

ISTION CLUB 5* - Potidea

Локација: 2 км од Неа Потидеа , на 4 км од Неа Модања. Хотелот е на плажа.

Капацитет: 115 соби, 92 двокреветни и 23 суите

Услуга: полупансион (појадок и вечера) или се вклучено

Хотелски содржини: главен ресторан, таверна, Италијански ресторан (наскоро), “поол бар”, СПА центар,...


POMEGRANATE WELLNES SPA 5* - Potidea

POMEGRANATE WELLNES SPA 5* - Potidea

Положба: се наоѓа во Паљури
Сместување: Убаво уредените соби нудат модерни погодности и елегантен намештај. Одредени соби располагаат и со сопоствен базен. Сите содржат клима, ТВ, и балкон со поглед на море или поглед на градина
Услуга: ноќевање со појадок


SANI BEACH 5* - Sani

SANI BEACH 5* - Sani

Положба: На полуостровот Халкидики во Сани регијата, 80 км од Солун
Сместување: 475 соби и свити и јуниор свити.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ/ДВД, телефон, чајна кујна, фен, интернет, мини бар и радио. 
Услуга: полупансион (појадок и вечера)


SANI CLUB 5* - Sani

SANI CLUB 5* - Sani

Положба: На полуостровот Халкидики во Сани регијата, 80 км од Солун
Сместување: 475 соби и свити и јуниор свити.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ/ДВД, телефон, чајна кујна, фен, интернет, мини бар и радио. 
Услуга: полупансион (појадок и вечера)


SANI DUNES 5* - Sani

SANI DUNES 5* - Sani

Address: Greece, Halkidiki, Kassandra - Sani, Sani Resort, 63077
Hotel facilities: 24 hours front desk, A la carte Restaurant, Bar, Dry cleaning, Internet (Wireless), Laundry, Parking, Restaurant
Beach/Pool: Beach, Sun beds (at the beach), Sun beds (at the pool), Umbrellas (at the beach), Umbrellas (at the pool)
Entertainment: Animation, Beach Bar, Pool Bar
Hamam, Sauna
Room facilities: Air Condition...


Лефкада - Агиос Никитас

Лефкада - Агиос Никитас

ЛЕФКАДА

Агиос Никитас – Вила Спирос

Вила Спирос се наоѓа на 300метри од плажа, на почетокот на Аг.Никитас во нејзина близина се наоѓа продавница на 100м,rent a car и rent a bike на 100м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни,...


СИВИРИ - САРИЗАС

СИВИРИ - САРИЗАС

С И В И Р И – Х А Л К И Д И К И

Апартмани САРИЗАС

Апартманите Саризас се наоѓаат на Халкидики – Касандра во Сивири на 80 метри од плажата во централниот дел на градот. Вилата располага со 1/3+1 и 1/4+1 апартмани опремени со ТВ, internet/WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер,...


КАЛИТЕА - МЕМФИС

КАЛИТЕА - МЕМФИС

К А Л И Т Е А – Х А Л К И Д И К И

Вила  М Е М Ф И С

 

Вилата Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, окружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата е оддалечена 100 метра до транзитниот пат. Вилата располага со 1/4 студија опремени со ТВ,...


Неа Флогита

Неа Флогита

 

                                                                                                              Н Е А    Ф Л О Г И Т А

                                                                    ВИЛА АНА

 

Флогита е популарен туристички центар, особено во текот на летото, познат по своите песочни плажи, околу еден километар долги со...


ПОЛИХРОНО - ВИЛА ИРА

ПОЛИХРОНО - ВИЛА ИРА

Полихроно  -  2018

ВИЛА ИРА

Вила Ира се наоѓа на 30 метри оддалеченост од плажата во Полихроно. Располага со четворокреветен апартман. Апартманот е опремен со кујна, бања, балкон, ТВ и Клима вклучена во цената .

10 % попуст за уплата до 01/04/2019

ТЕРМИН 1/4...